Львівська політехніка – серед найкращих університетів України за підсумками вступної кампанії на бюджет

За матеріалами порталу Освіта.ua
Першокурсники Львівської політехніки

Сайт «Вступ.ОСВІТА.UA» уклав щорічний рейтинг закладів вищої освіти за результатами вступної кампанії, що відбулась у 2023 році. Основною метою публікації рейтингу є ознайомлення майбутніх абітурієнтів, їхніх батьків, освітян і всіх зацікавлених осіб з відкритими даними вступної кампанії до закладів вищої освіти України.

Статистичні дані рейтингу поділені за кількома групами і містять інформацію про середній бал національного мультитесту вступників, кількість зарахованих осіб на бюджет і на контракт, конкурс на одне бюджетне місце, кількість осіб, зарахованих до приватних вишів, а також інші дані.

Як уже повідомляли, Національний університет «Львівська політехніка» посідає лідерські позиції у рейтингу закладів вищої освіти України за підсумками вступної кампанії на контракт. Однак високими є і місця нашого університету в рейтингах за результатами вступу на бюджет.

Найбільший бал НМТ на бюджет

Цей рейтинг містить інформацію про середній бал національного мультитесту вступників, які були зараховані на навчання за кошти державного або місцевого бюджету на перший курс для здобуття ступеня бакалавра. Зазначені дані будуть корисними вступникам та їхнім батькам, щоб оцінити шанси вступу на бюджет до обраних вишів.

Національний університет «Львівська політехніка» за цим показником посідає четверте місце, а серед великих державних закладів вищої освіти – третє.

Топ-5 рейтингу вишів за показником «Бал НМТ на бюджет»

Форма власності

Назва закладу освіти

Рейтинговий
бал на бюджет
Середній бал
НМТ на бюджет
Зараховано
на бюджет
1 Державна Київський національний університет імені Тараса Шевченка 166,97 172,28 2793
2 Державна НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» 165,88 165,88 3515
3 Приватна Університет «Київська школа економіки» 165,23 194,16 23
4 Державна Національний університет «Львівська політехніка» 162,76 167,27 2883
5 Державна Львівський національний університет імені Івана Франка 159,15 168,88 2165

Вступники, зараховані на бюджет

Цей рейтинг визначає заклади вищої освіти, до яких зараховано найбільшу кількість вступників на навчання за кошти державного або місцевого бюджету на перший курс для здобуття ступеня бакалавра. Пропоновані дані допоможуть отримати інформацію про кількість бюджетних місць і конкурс на одне бюджетне місце під час вступної кампанії.

Національний університет «Львівська політехніка» перебуває тут на другій позиції після Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Топ-5 рейтингу вишів за показником «Кількість зарахованих на бюджет»

Назва закладу освіти Зараховано
на бюджет
Зараховано
на контракт
Співвідношення
контракт/бюджет
Конкурс на
1 бюджетне місце
1 НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» 3515 1571 0,45 4,32
2 Національний університет «Львівська політехніка» 2883 3600 1,25 4,82
3 Київський національний університет імені Тараса Шевченка 2793 2257 0,81 4,26
4 Львівський національний університет імені Івана Франка 2165 2832 1,31 4,94
5 Національний університет біоресурсів і природокористування України 1220 1625 1,33 4,30

Докладніше – на порталі Освіта.ua.