Про англіїзацію як творення нового суржика: професор Ірина Фаріон виступила на міжнародній конференції в Ужгороді

Катедра української мови Львівської політехніки
Фото з конференції

Доктор філологічних наук, професор катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» Ірина Фаріон виступила в Ужгородському національному університеті на пленарному засіданні Міжнародної наукової конференції «Подвижник української науки зі Срібної землі», що присвячена 90-річчю з дня народження члена-кореспондента НАН України Василя Васильовича Німчука (4–5 жовтня 2023 року).

У доповіді «Теорія і практика сучасної англіїзації» йшлося про процеси англіїзації в українській мові як наслідку політичного домінування англомовних країн у світі. У виступі розкрито проблему виникнення та дефініцію нового різновиду мішаної мови – англо-українського суржика. З’ясовано соціоментальні причини виникнення невмотивованих запозичень у контексті руйнації основ культури української мови, а також задемонстровано новітній метод інтерактивного навчання через запис 68 авторських студій «Протианглізм».

Фото з конференції Фото з конференції Фото з конференції