У Нововолинську презентували книгу науковця Університету про батьківщину святого Володимира

За матеріалами сайту Волинь online
Фото з презентації

28 липня, до Дня Української Державності, у Нововолинській центральній міській бібліотеці відбулася презентація книги «Батьківщина святого Володимира: Волинська земля у подіях Х століття» (Міждисциплінарні нариси ранньої історії Руси-України).

Автор видання – Юрій Диба, український науковець, історик, доктор архітектури, професор, викладач кафедри архітектури та реставрації Інституту архітектури та дизайну Національного університету «Львівська політехніка», – поінформував про закладений у книзі сюжет.

Юрій Диба у своїй праці сфокусував увагу на дослідженні родоводу святого Володимира по лінії матері та характеристиці образу історичної постаті, його дій та вчинків. Спираючись на опрацьовані джерела, науковець припускає, що великий князь України-Русі міг бути родом з села Будятичі, яке зараз межує з Нововолинськом.

До дискусії долучилися:

• Святослав Терський – український науковець, археолог, доктор історичних наук, професор, викладач кафедри історії, музеєзнавства та культурної спадщини Інституту гуманітарних та соціальних наук Львівської політехніки;
  • Петро Кралюк – український письменник, доктор філософії, історик, професор, проректор Національного університету «Острозька академія»;
  • Юрій Велінець – історик, доктор філософії, провідний спеціаліст Нововолинського історичного музею.

Всі охочі мали можливість поставити запитання автору книги й подискутувати.

Фото з презентації Фото з презентації Фото з презентації Фото з презентації Фото з презентації Фото з презентації Фото з презентації