Доцент кафедри філософії прочитав у бібліотеці Університету лекцію «Людина і міф: минуле і сьогодення»

Кафедра філософії Львівської політехніки
Фото з лекції

22 вересня в читальному залі Науково-технічної бібліотеки Львівської політехніки відбулася лекція доцента кафедри філософії Андрія Кадикала «Людина і міф: минуле і сьогодення».

Під час проведення заходу лектор поділився з авдиторією своїм думками щодо вплив міфу на людину в минулому та сьогодні. Андрій Кадикало розглянув приклади того, як архаїчна людина потребувала міфу, як вона пояснювала світ, емоції та свою взаємодію з довколишнім світом за допомогою міфу. Міф мав долучати людину до чогось позачасового, позаісторичного. Міф виконував терапевтичну функцію, сприяв прийняттю всіх тягот реального життя і виправдовував їх. Це допомагало людині прийняти долю і невблаганність наближення смерті.

Лектор, апелюючи до таких авторитетів як Луїджі Дзоя (Італія) та Мірча Еліаде (Румунія), пояснив:

• що міфологічний погляд на світ, як і загалом ірраціональний, найчастіше бачить довколишнє песимістично – людина не здатна опанувати свою волю і долю, не здатна змінювати майбутнє;
  • раціональне мислення – це оптимістичний погляд у майбутнє;
  • маніпуляція міфом може перетворити невдоволену людину на неврастеніка, здатного чинити зло.
Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції Фото з лекції