Доцент катедри УМ Софія Булик-Верхола організувала і провела вечір-спогад пам’яті свого батька Зиновія Булика

Катедра української мови Львівської політехніки
Фото із заходу

19 квітня 2024 року доцент катедри української мови Національного університету «Львівська політехніка» Софія Булик-Верхола організувала і провела вечір-спогад «Життя на перехресті філології та музики» пам’яті свого батька Зиновія Булика – мовознавця, педагога, перекладача, що працював на філологічному факультеті Львівського університету імені Івана Франка упродовж 1959–1973 років, проте був звільнений з університету за національно-патріотичну діяльність і поширення дисидентської літератури. Зиновій Булик мав здобутки у музичній царині: був засновником і керівником оркестру студентського ансамблю пісні і танцю «Черемош» Львівського університету імені Івана Франка (1963–1970), концертмейстером університетського симфонічного оркестру (1956–1973), учасником університетських естрадних оркестрів (1954–1963), скрипалем професійного оркестру українських народних інструментів Львівського радіо і телебачення (1963–1973), засновником і керівником оркестру українських народних інструментів «Лемківські гудаки» при хоровій капелі «Лемковина» (1979–1992), учасником хору викладачів Львівського музичного училища імені С. Людкевича (1990–2012).

Своїми спогадами поділились видатні музиканти Володимир Гнідь, Нестор Сорока, Надія Кос, Володимир Пасічник, Оксана Долішна, Олена Кушнір, Марія Ткачик-Мельник, а також Радислава Стернюк, Люба Мороз-Козак, Іван Патер, Лариса Доренська, Степан Будз, Михайло Гнатюк.

Прозвучали такі музичні твори: коломийка-хоровід «Гонивітер» А. Кос-Анатольського та «В’язанка гуцульських народних мелодій» Т. Ремешила у виконанні оркестру народних інструментів «Черемош» у записі 1960-х років. «Голосіння» С. Людкевича чудово заграла студентка музичного коледжу Єлизавета Майбук, а гурт «Сентіменто» створював настрій завдяки пісні «Над морем» Володимира Івасюка на слова Дмитра Павличка. Людкевич-хор чарував тембрами, співаючи «Ой візьму відерце» А. Кос-Анатольського та «Гуцулко Ксеню» Я. Барнича в обробці Є. Козака. У записі прозвучали народна лемківська пісня «Зашуміли ліси» у виконанні хорової капели «Лемковина», а також народна пісня «Сусідка» та духовні твори «Херувимська» і «Най буде благословенне» з Літургії Якова Яциневича у виконанні Хору викладачів Львівського музичного коледжу імені С. Людкевича.

Афіша заходу Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу Фото із заходу