Представник міжнародної IT-компанії Cohaesio Group розповів Політехнікам про тонкощі системного адміністрування

Кафедра ЕОМ
Михайло Веселовський прочитав студентам відкриту лекцію щодо особливостей системного адміністрування

У межах відзначення Дня програміста 12 вересня представник датської IT-компанії Cohaesio Group Михайло Веселовський прочитав студентам Національного університету «Львівська політехніка» відкриту лекцію щодо особливостей системного адміністрування.

На лекції студенти 4-го курсу базового напряму «Комп’ютерна інженерія» разом з іншими охочими послухали про особливості роботи в міжнародній IT-компанії, дізналися, чому сучасних системних адміністраторів усе частіше називають DevOps, більш детально вивчили, як системні адміністратори взаємодіють із програмістами (Developers, Software Engineers), тестерами (QA Engineers) та іншими ланками IT-сфери.

Із особливою зацікавленістю студенти слухали про прикладні особливості використання систем управлінням конфігурацій, таких як ansible, onapp, puppet, chef, основи функціонування віртуальних машин VMWare, Xen і Kvm та сфер їхнього застосування.

Михайло Веселовський також розповів про важливість знання іноземної мови й про те, як йому став у нагоді у роботі з клієнтами здобутий у Львівській політехніці досвід громадської роботи на посаді заступника голови Колегії та профбюро студентів Інституту комп’ютерних технологій, автоматики і метрології.

Наприкінці заходу старший викладач кафедри електронних обчислювальних машин Анатолій Ігнатович, який запросив представника Cohaesio Group, подякував М. Веселовському за проведення відкритої лекції, подарувавши на згадку брендовану сувенірну продукцію Львівської політехніки.