Представники Політехніки взяли участь в обговоренні проблем функціонування спеціальності 232 «Соціальне забезпечення»

Кафедра соціології та соціальної роботи Львівської політехніки
Скріншот з онлайн-заходу

20 лютого 2024 року відбувся круглий стіл «Актуальні проблеми функціонування спеціальності 232 «Соціальне забезпечення». У ньому взяли участь представники академічної спільноти чотирьох університетів, які навчають здобувачів вищої освіти за цією освітньою програмою – Національного університету «Львівська політехніка», Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Під час круглого столу аналізували важливі проблеми, з якими зіткнулися викладачі освітніх програм під час роботи:

• стан розробки навчально-методичного забезпечення з урахуванням специфіки професійної підготовки;
  • особливості складу педагогічних і наукових кадрів, які працюють за спеціальністю «Соціальне забезпечення»;
  • проблеми практичної орієнтованості професійної підготовки;
  • працевлаштування випускників спеціальності «Соціальне забезпечення»;
  • перспективи розвитку спеціальності «Соціальне забезпечення» в Україні.

Голова НМК спеціальності «Соціальне забезпечення» Тетяна Шаповалова (Національний університет «Львівська політехніка») окреслила присутнім історію створення спеціальності та відзначила необхідність оновлення стандарту.

Серед загроз, озвучених учасниками круглого столу:

• низька оплата праці в соціальній сфері, яка демотивує випускників працевлаштовуватися за фахом;
  • невелика кількість місць держзамовлення, що спричиняє формування малокомплектних груп;
  • деякі проблеми в реалізації практичної підготовки здобувачів (внаслідок дії Закону «Про захист персональних даних»).

Також присутні висловили стурбованість щодо майбутнього спеціальності у контексті реформування системи вищої освіти, яке відбувається зараз. Наголошували на тому, що необхідно відокремлювати дві спеціальності – «Соціальну роботу» і «Соціальне забезпечення».

На завершення – обговорено перспективи співпраці колективів чотирьох університетів у межах реалізації освітньої програми 232 «Соціальне забезпечення».