У рейтингу uniRank University Ranking 2021 року Львівська політехніка – восьма серед українських вишів

За матеріалами сайту «ЄвроОсвіта»
Лого uniRank University Ranking

Рейтинг uniRank University Ranking (4 International Colleges & Universities) опубліковано в оновленій редакції від січня 2021 року.

uniRank University Ranking, раніше відомий як 4icu, позиціонує себе як неакадемічний рейтинг, який досліджує якість представлення та популярність закладів вищої освіти в Інтернет-просторі на основі незалежних вебометричних показників, зібраних з авторитетних джерел (Moz, Majestic, SimilarWeb та Amazon Alexa). Автори рейтингу зазначають, що такий підхід покликаний допомогти студентам, викладачам та науковцям оцінити загальну популярність університету.

Сайт 4icu (Four International Colleges & Universities) – база даних, що систематизує відомості про навчальні заклади 200 держав. Рейтинг UniRank (4icu) визначають за популярністю і відвідуваністю сайтів 13 800 університетів світу. Цей рейтинг виходить із травня 2005 року. З того часу методологію рейтингу періодично доопрацьовували з метою забезпечення кращих результатів.

Поточний рейтинг обчислюється за спеціальною формулою на основі даних таких веб-метрик:

• Moz Domain Authority (вказує на кількість і якість зовнішніх посилань на сайт за даними пошукової системи Google);
  • Alexa Global Rank (цей показник враховує кількість відвідувачів і переглянутих ними сторінок в системі Alexa);
  • SimilarWeb Global Rank;
  • Majestic Referring Domains (вказує на кількість і якість зовнішніх посилань на сайт за даними пошукової системи Majestic);
  • Majestic Trust Flow (потік довіри) – визначає силу посилань, які розміщені на сайті.

До рейтингу 2021 року ввійшли 186 українських вишів. Національний університет «Львівська політехніка» серед них посідає восьме місце.

Топ-10 українських вишів

1. Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»
  2. Київський національний університет імені Тараса Шевченка
  3. Львівський національний університет імені Івана Франка