В ІХХТ розпочалася Міжнародна конференція «Сучасні досягнення в харчовій, органічній та полімерній хімії»

Кафедра органічної хімії Львівської політехніки
Фото з конференції

24 жовтня 2023 року на кафедрі органічної хімії Інституту хімії та хімічних технологій Національного університету «Львівська політехніка» відбулося відкриття довгоочікуваної Міжнародної наукової конференції «Сучасні досягнення в харчовій, органічній та полімерній хімії», присвяченої світлій пам’яті професора Станіслава Андрійовича Воронова.

Подія розпочалася з вітального слова проректора з наукової роботи Львівської політехніки професора Івана Демидова. Він підкреслив важливість цього заходу для наукового співтовариства та подякував учасникам за їхній внесок у розвиток галузей хімії.

Першим доповідачем став професор Володимир Дончак, завідувач кафедри органічної хімії. Його доповідь була присвячена науковому доробку професора Станіслава Воронова, чий внесок у розвиток полімерної хімії та взагалі наукової роботи у Львівській політехніці надзвичайно важливий. Фактично постать професора Воронова поряд з іншими видатними вченими стала своєрідним брендом Університету.

Наступний доповідач Борис Рубльов, який багато років працював із професором Вороновим у сфері адміністрування (Станіслав Андрійович був багатолітнім проректором Львівської політехніки з наукової роботи), присвятив свою доповідь розвитку науки в Університеті на зламі тисячоліть і також поділився спогадами про Станіслава Воронова.

Після цього наступив час доповідей запрошених доповідачів.

Професор Віталій Чорноус (Буковинський державний медичний університет) розглянув синтетичний потенціал реагента Вільсмейєра, а професор Юрій Халавка (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича) поділився своїми дослідженнями щодо багатошарових плівок наночастинок-полімерів, які є перспективними функціональними матеріалами. Приємно відзначити, що професор Халавка особисто прибув до Львова з Чернівців, щоб взяти участь у конференції офлайн.

Професор Сергій Рябов з Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України презентував роботу про функціональні матеріали на основі циклодекстринів та їх застосування в сучасних технологіях.

Наступна робота – доцента Тараса Перетятка (Львівський національний університет імені Івана Франка та Національний антарктичний науковий центр) – була присвячена скринінгу мікроорганізмів-деструкторів плівок полігідроксибутирату та полілактиду. Цікаво, що Тарас Перетятко долучився до конференції з української антарктичної станцієї імені Володимира Вернадського, де він бере участь у 28-й Українській антарктичній експедиції.

Після короткої перерви, де учасники мали можливість обговорити представлені доповіді, конференція продовжилася.

Професорка Ольга Будішевська (Національний університет «Львівська політехніка») виступила з доповіддю на тему застосування хітозану для створення рН-чутливих наночастинок та як флокулянта для очищення стічних вод.

Професор Андрій Воронов із Державного університету Північної Дакоти, США, поділився дослідженнями у галузі полімерів та полімерних матеріалів на основі рослинних компонентів, а професор Сергій Мінько з Університету Джорджії, США, виступив із фундаментальною лекцією про перспективи застосування функціональних полімерів на межі фаз.

Заключною доповіддю стала презентація аспірантки Марії Костенко з Університету імені Йоганна Кеплера у місті Лінц, Австрія. Вона розглянула виготовлення нанокомпозитів ПЕТ-органоглини з використанням реологічного аналізу. Важливо відзначити, що Марія є випускницею кафедри органічної хімії, а другим її науковим керівником в Австрії є професор кафедри органічної хімії Юрій Стецишин.

Перший день конференції вразив різноманітністю та важливістю тем, що були розглянуті. Учасники активно обговорювали результати досліджень та заводили нові знайомства у науковій спільноті. Організатори очікують, що наступні два дні конференції також принесуть багато цікавих доповідей та позитивний настрій.

Фото з конференції Фото з конференції Фото з конференції Фото з конференції