В Університеті відбувся Міжнародний науковий симпозіум «Питання оптимізації обчислень (ПОО-XLVІІІ)»

Кафедра прикладної математики Львівської політехніки
Заставка симпозіуму

19–22 вересня 2023 року в режимі відеоконференції з використанням платформи Zoom відбувся Міжнародний науковий симпозіум «Питання оптимізації обчислень (ПОО-XLVІІІ)», присвячений 100-річчю від дня народження академіка В.М. Глушкова.

Організаторами симпозіуму були Міністерство освіти і науки України, Національна академія наук України, Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, кафедра прикладної математики Національного університету «Львівська політехніка», Інститут прикладних проблем механіки і математики імені Я.С. Підстригача НАН України та інші.

У роботі симпозіуму взяли участь 144 вчених із чотирьох країн: України, Польщі, Німеччини, Угорщини. Серед учасників – 5 академіків НАН України, 1 академік АН ВШ України, 4 члени-кореспонденти НАН України, 41 доктор фізико-математичних наук, 20 докторів технічних наук, 29 кандидатів фізико-математичних наук, 18 кандидатів технічних наук, 1 докторант, 11 аспірантів, 3 магістри, 2 студенти, наукові співробітники, викладачі, асистенти кафедр і молоді вчені-дослідники.

На симпозіумі з науковими доповідями виступили викладачі та студенти кафедри прикладної математики Інституту прикладної математики та фундаментальних наук Львівської політехніки:

• Манзій О.С., Гладун В.Р., Серединський В.Р. Алгоритм континуант обчислення підхідних дробів гіллястого ланцюгового дробу;
  • Пізюр Я.В., Карась Ю.С. Ермітові сплайни з експоненціально-степеневими ланками з непарною кількістю параметрів;
  • Гнатів Б.В. Оптимізація обчислень у методах типу Розенброка.

Доповіді симпозіуму у вигляді статей були надруковані в науковому збірнику «Фізико-математичне моделювання та інформаційні технології» у двох випусках – № 36 та № 37 за 2023 рік.

Крім доповідей, учасники здійснювали обмін досвідом, брали активну участь в обговореннях і дискусіях.

Під час роботи симпозіуму було проведено конкурс на кращу доповідь молодого вченого. Магістрант Національного університету «Львівська політехніка» В. Серединський (кафедра прикладної математики) здобув призове місце.

На заключному засіданні відбулась загальна дискусія за тематикою симпозіуму. Спікери відзначили, що заслухані доповіді були змістовними, глибокими в науковому відношенні й містили нові цікаві результати.